Jaunumi

Čempioni limbažnieki apņēmīgi gatavojas „Ledus Gladiatoru” 5.sezonas fināliem

Vidzemes Olimpiskā centra (VOC) „Elektrum” Ledus hallē šobrīd aktīvi savus treniņus aizvada Latvijas lielāko skolu slidošanas sacensību „Ledus Gladiatori” dalībnieki. Otrdienas pēcpusdienā uz savu šīs sezonas otro treniņu bija ieradušies Limbažu sākumskolas audzēkņi. Tieši limbažnieki pagājušajā „Ledus Gladiatori” sezonā spēja izcīnīt uzvaras četrās no piecām klašu divīzijām.

limbazi

 

 

Kā atzīst Limbažu sākumskolas sporta skolotāja Ginta Lenša: „Šogad daži no šķēršļiem ir krietni sarežģītāki kā iepriekšejā sezonā. Taču ar visu var tikt galā. Arī skolēni kuri pirmajos treniņos vairāk turējās gar bortiem, tagad ir „piešāvušies” un tiek galā ar sarežģītākajiem šķēršļiem.”  Pēc veiksmīgi aizvadītās „Ledus Gladiatori” 4. sezonas, limbažnieki skolā saņēmuši siltus apsveikumus no skolas direktores ar tēju un pateicības balvām. Lieliskie sasniegumi iedvesmojuši arī ceturtās klases skolēnus veidot savu komandu, kuriem šīs ir pirmā „Ledus Gladiatori” sezona dalībnieku statusā. Ginta Lenša saka: „Pašiem bērniem arī gribās un ir mērķis atkārtot pagājušā gada panākumus.”

Vairāki no bērniem piedalās arī VOC rīkotajās sacensibās „Zelta ripa”, kas arī ļoti palīdz „Ledus Gladiatori” finālos uzrādīt labākus rezultātus. Komandās esošie zēni atklāj, ka slido un spēlē hokeju arī ikdienā, mājās uz dabīgā ledus, ja ir tāda iespēja, tāpēc treniņus vairāk izmanto lai aktīvi pavadītu laiku un atpūstos, neskatoteis uz to, ka šķēršļu sarežģītības pakāpe ir augusi. Savukārt meitenes norāda, ka pagājušajā gadā slidoja krietni sliktāk un jūt izaugsmi katrā treniņā. Viena no Limbažu komandas pārstāvēm, Eleonora, atklāj, ka: „Iepriekšējā gadā bija vieglāki stafešu elementi, šogad tie auguši arī kopā ar slidotprasmi, tāpēc ir tikpat grūti. Galvenais nav tikai uzvarēt, bet arī pašiem iemācīties labi slidot, ja pratīsim slidot, tad būs arī uzvaras.”

Šogad Latvijas lielākajās slidošanas sacensībās „Ledus Gladiatori” piedalās 85 slidotāju komandas, kuras sadalītas attiecīgi piecās vecuma grupās: 4., 5., 6., 7., un 8. klašu divīzijās. "Ledus Gladiatori” katru darbības gadu iegūst aizvien lielāku atpazīstamību un popularitāti skolnieku vidū. 2014./15. gada sezonā sacensībās iesaistījās kopumā 1200 dalībnieki. Skolu komandas pārstāv gan Ziemeļvidzmes pilsētu Valmieru, Limbažus, Cēsis, Valku, Rūjienu, Mazsalacu u.c. kā arī reģiona lauku skolas. 

Katrā klašu divīzijā tiek aizvadītas priekšsacīkstes, kurās ātrākās komandas iekļūst finālā. Fināla slidojumos tiek noskaidroti "Ledus Gladiatori" uzvarētāji katrā klašu divīzijā. Sacensību atbalstītāju balvas saņem katra dalībkomanda. "Ledus Gladiatori" treniņi un sacensības norisinās SIA "Vidzemes Olimpiskais centrs" slidošanas instruktoru uzraudzībā.